Psk. Esra Saraç Ay

Eğitimim

Davranış Bilimleri (Newport University, Bachelor of Arts in Human Behavior, 2009) ve Sosyoloji (Anadolu Üniversitesi) lisans bölümlerinden mezun olduktan sonra Aile Danışmanlığı (Üsküdar Üniversitesi) eğitimi aldım. Varoluşçu psikoterapi, Logoterapi, Wisc-r testi, Cinsel Terapi(Cised), Dinamik Ve Bütüncül Psikoterapi (Dinamik Terapi Enstitüsü) eğitimleri aldım, çeşitli psikoterapi sempozyumlarına katıldım. 

 

Çalışma Deneyimim

Öğrencilik döneminde bazı STK’larda çocuk, ergen, kadın ve ailelerle çalıştım. Dezavantajlı kadın ve ailelerin güçlendirilmesi ile ilgili bir proje yazıp yönettim. Mezun olduktan sonra da çeşitli kurumlarda çocuk ve ailelerle çalıştım. Anaokulunda yöneticilik yaptım. Körfez’de bilim ve sanat merkezi projesi geliştirdim ve yönettim. Ruh sağlığı alanında çeşitli kurumlarda, okullarda eğitim ve seminerler verdim, atölyeler düzenledim.

2020 yılından itibaren psikoterapist olarak ergenlerle, yetişkin bireylerle, çift ve ailelerle çalışıyorum. Aile, psikolojik iyileşme, cinsellik alanlarında eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyorum.

 

Kocaeli’de Ser Psikoloji Danışmanlık Merkezinde, Empati Psikoterapi Merkezinde ve aynı zamanda online olarak psikoterapi yapmayı sürdürüyorum.

 

Çalıştığım Konular

Kişilik bozuklukları, travmalar, evlilik ve aile danışmanlığı, ergenlik sorunları, kaygı bozuklukları, öfke kontrolü, mahremiyet eğitimi, cinsel sorunlar, fobiler, depresyon, travma, yeme bozuklukları, panik atak, kişilik bozuklukları, dikkat dağınıklığı, uyum problemleri, anne baba eğitimi, yas danışmanlığı


İletişim

05548491001
esrasarac@gmail.com


Doğum Tarihi

21.01.1987, Kartal